راهنما

در صورتی که میخواهید پروژه ای را در سایت برای انجام شدن ثبت نمایید به شما پیشنهاد میکنیم که حتمآ مطلب زیر را مطالعه نمایید :

روند ثبت و انجام پروژه در persianvl (سخنی با کارفرمایان)

همچنین اگر تمایل دارید به عنوان پیمان کار در این سایت فعالیت نمایید میتوانید به صورت مختصر موارد زیر را مرور نمایید :

روند انجام پروژه و کسب درآمد در persianvl (سخنی با پیمانکاران)

 

تاکنون وب سایت های زیادی در ایران با هدف ایجاد بستری مناسب برای ایجاد و انجام پروژه به صورت دورکاری راه اندازی شده اند که مشکل عمده و اصلی این سایت ها عدم ضمانت انجام کار و نداشتن هیچ گونه تعهدی در قبال تحویل به موقع پروژه توسط پیمان کار می باشد.

اما در وب سایت persianvl با توجه به اینکه پیمان کار برای دریافت پروژه باید مبلغی را که کارفرما به عنوان ضمانت انجام کار در نظر میگیرد ،نزد سایت به امانت بگذارد،بنابراین کاربرانی که توانایی انجام پروژه را ندارند به خودشان اجازه نمی دهند که به راحتی پروژه شما را قبول کرده و با تحویل ندادن به موقع و درست آن باعث ایجاد خسارت برای شما گردند.در غیر این صورت مبلغ ضمانت انجام کار به عنوان ضرر و زیان ناشی از عدم تحویل به موقع کار به کارفرما (صاحب پروژه) پرداخت می شود.

ضمنن برای ایجاد بستری مناسب جهت بستن قرارداد نیز ،بخشی با این عنوان در سایت راه اندازی شده است تا کاربران گرامی از آن استفاده نمایند .با استفاده از این قسمت کارفرما میتواند شرایط مختلفی را برای انجام پروژه به عنوان قرارداد در نظر بگیرد و با توجه به این قوانین پیمان کار موظف به اجرای انجام کار میباشد.

هزینه ایجاد پروژه جدید مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال می باشد.(در حال حاظر با تخفیف۵۰% به میزان ۲۵۰۰۰ ریال می باشد.)
هزینه ایجاد اکانت ویژه نیز ماهیانه ۵۰۰۰۰ ریال میباشد.البته کاربران عادی نیز می توانند در این .ب سایت به صورت رایگان فعالیت نمایند و کاربران ویژه تنها در تعداد پروژه های قابل مشارکت برتری دارند.برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش حساب کاربری خودم راجعه نمایید.

برای استفاده از امکانات سایت که در ادامه اموزش استفاده از انها عنوان می شود باید در سایت ثبت نام نمایید.سپس یک ایمیل که حاوی لینک فعال سازی حساب کاربری شما می باشد برای شما ارسال می شود.با کلیک بر روی این ایمیل حساب کاربری شما فعال می شود .

بعد از فعال سازی و ورود به بخش کاربری باید به قسمت ویرایش اطلاعات رفته و اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را تکمیل نمایید.دقت فرمایید که محتوای غیر صحیح وارد ننمایید در غیر این صورت مطابق قوانین وب سایت با شما برخورد خواهد شد.

روش کار ما بسیار ساده می باشد.به طور خلاصه :

ایجاد پروژه >>>انتخاب پیمان کار>>>ایجاد بیعانه>>>پرداخت ضمانت توسط پیمان کار>>>دریافت پروژه>>>تایید و ازاد سازی مبلغ بیعانه و مبلغ باقی مانده پروژه

با کلیک بر روی منوی مربوطه وارد قسمت ایجاد پروژه جدید شوید.برای پروژه خود عنوان و محتوایی را وارد نموده و دسته بندهی مربوط به پروژه خود را نیز انتخاب کنید.چهار تب با عناوین مختلف در قسمت ایجاد پروژه وجود دارند که با کلیک بر روی هر کدام از انها گزینه های بیشتری را مشاهده میکنید.در کنار هر کدام از این گزینه ها یک آیکون علامت سوال سبز رنگ وجود دارد که آوردن موس بر روی آن اطلاعات مناسبی در باره آن گزینه مشاهده خواهید کرد .

بعد از ایجاد پروژه کاربران برای پروژه شما پیشنهاداتی ارائه میدهند.کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید(با کلیک کردن بر روی لینک انتخاب پیمان کار).در صورتیکه پیمان کار با هزینه و زمان بندی شما موافق باشد،پروژه را تایید میکند و از همان لحظه تایید زمان بندی برای تحویل پروژه آغاز می شود.

در این مرحله باید بیعانه هایی را که برای پروژه خود در نظر گرفته بودید با مراجعه به بخش ایجاد بیعانه ،ایجاد نمایید.در این قسمت بر روی بیعانه جدید کلیک نمایید ،سپس در صفحه بعدی و در قسمت مبلغ بیعانه ،هزینه مورد نظر را وارد نمایید.از بین لیست پروژه های سایت ،کد پروژه خود را انتخاب نمایید و در کادر کد پروژه وارد نمایید.

کد پروژه همان ID پروژه می باشد که اگر در صفحه ویرایش پروژه های خود بروید میتوانید با بردن موس بر روی لینک پروژه ،این عدد را در گوشه مرورگر خود مشاهده نمایید.

در صفحه بعد اطلاعاتی در مورد پروژه و نام پیمان کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.در صورت تایید بر روی لینک “ایجاد بیعانه و واریز هزینه آن به حساب وب سایت” کلیک نمایید تا هزینه بیعانه از حساب کاربری شما کسر گردد(این هزینه فعلن به حساب پیمان کار واریز نمی شود.)

زمانی که کاربر پروژه را به اتمام برساند و برای شما ارسال نماید نوبت آن است که پروژه را بررسی نمایید و اگر ایرادی وجود نداشت در صفحه مربوط به پروژه،اتمام کار را برای پیمان کار تایید کنید.این کار را با کلیک بر روی پایان کار و بستن پروژه انجام دهید.

بعد از انجام کار هزینه پروژه با کسر پورسانت سایت به حساب کاربر واریز خواهد شد.همچنین تمامی ضمانت هایی که پیمان کار برای سایت واریز نموده بود به حساب ایشان بازگردانده می شود.بنابراین دقت فرمایید که پروژه همان چیزی بوده است که شما درخواست کرده بودید و سپس اتمام کار را تایید نمایید.

اگر مایل باشید میتوانید برای پروژه خود یک قرارداد ایجاد نمایید تا پیمان کار طبق آن برای شما عمل نماید.برای اطلاعات بیشتر در همین صفحه به بخش قرارداد ها مراجعه نمایید.

بعد از ورود به حساب کاربری خود وارد صفحه لیست پروژه ها شوید.پروژه هایی که توانایی انجام انها را دارید مشاهده نمایید.به زمان بندی و هزینه های کارفرما دقت فرمایید.در صورتی که زمان بندی و هزینه های شما متفاوت است آن را به کاربر اعلام نمایید.برای انجام این کار بر روی لینک ارسال پینهاد برای این پروژه کلیک نمایید.
همچنین میتوانید برای کارفرمای پروژه پیام خصوصی نیز ارسال نمایید.در ادامه در صورت صلاحدید کارفرما ،پروژه را برای شما تایید میکند و مبلغ بیعانه مورد نظر را برای شما به حساب سایت واریز مینماید.
سپس شما نیز باید در صورتی که کارفرما مبلغی را به عنوان ضمانت انجام کار در نظر گرفته بود به حساب سایت پرداخت نمایید تا پروژه برای شما تایید شود.درصورت پرداخت نکردن مبلغ ضمانت کارفرما اجازه دارد پروژه را برای شما لغو کند و به کاربر دیگری واگذار نماید.
مبلغ ضمانت به عنوان حسن انجام کار در نزد سایت محفوض میماند و در صورتی که شما پروژه را در زمان درست تحویل دهید به حساب کاربری شما بازگردانده خواهد شد(بعد از تایید پروژه توسط کارفرما)
ضمنن در صورتیکه کارفرما برای شما قراردادی ایجاد نمود ،میتوانید در صورت موافقت آن را تایید کنید و یا از وی بخواهید که آن را مطابق با پیشنهاد شما تغییر دهد.دقت فرمایید تایید قرارداد به منزله قول آن و اجرای تمامی مفاد آن می باشد.
بعد از تایید پروژه مبلغ پروژه با کسر پورسانت سایت به حساب کاربری شما واریز خواهد شد.
شما میتوانید به صورت رایگان نیز در این سایت فعالیت نمایید.اما کاربران ویژه دارای امتیازاتی می باشند که کاربران عادی از این امتیازات برخوردار نیستند.به عنوان نمونه ارسال و دریافت sms و …
برای افزایش اعتماد کاربران و افزایش رتبه کاربری خود به شما پیشنهاد میکنیم که سطح حساب کاربری خود را به ویژه تغییر دهید.
برای انجام این کار کافی است به بخش کاربران ویژه رفته و نوع حساب کاربری را انتخاب نمایید.در حال حاظر ۳ نمونه کاربر ویژه با ۴ نوع زمان بندی مختلف ایجاد شده است .در جدولی تمامی اطلاعات مورد نیاز قرار گرفته است .با بردن موس بر روی عنوان جدول توضیحاتی در مورد محتوای همان ستون به شما داده می شود.
برای ارتباط بین پیمان کار و کارفرما بخشی با عنوان پیام ها ایجاد شده است.در این قسمت هر دو کاربر میتوانند در ارتباط به موضوع و نحوه انجام کار با یکدیگر تبادل نطر نمایند.هرگونه توهین به یکدیگر و ایجاد راه تماس خارج از سایت ممنوع بوده و مطابق قوانین جاری سایت حساب کاربری فوق مسدود خواهد شد.
در قسمت پشتیبانی فنی شما قادر خواهید بود که با مدیریت سایت و کارشناسان سایت به صورت مستقیم ارتباط داشته باشید.
برای ایجاد درخواست پشتیبانی فنی کافی است وارد این قسمت شده و یک درخواست جدید ثبت کنید.
در ادامه به درخواست شما رسیدگی خواهد شد و جواب مناسب در اختیار شما قرار میگیرد.
زمانیکه شما پاسخ خود را دریافت کردید زمان ان است که درخواست پشتیبانی فنی خود را ببندید.برای انجام این کار نیز باید درخواست خود را به وضعیت بستن تغییر دهید.

به بخش ایجاد بیعانه ،مراجعه نمایید.در این قسمت بر روی بیعانه جدید کلیک نمایید ،سپس در صفحه بعدی و در قسمت مبلغ بیعانه ،هزینه مورد نظر را وارد نمایید.از بین لیست پروژه های سایت ،کد پروژه خود را انتخاب نمایید و در کادر کد پروژه وارد نمایید.کد پروژه همان ID پروژه می باشد که اگر در صفحه ویرایش پروژه های خود بروید میتوانید با بردن موس بر روی لینک پروژه ،این عدد را در گوشه مرورگر خود مشاهده نمایید.

در صفحه بعد اطلاعاتی در مورد پروژه و نام پیمان کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.در صورت تایید بر روی لینک “ایجاد بیعانه و واریز هزینه آن به حساب وب سایت” کلیک نمایید تا هزینه بیعانه از حساب کاربری شما کسر گردد(این هزینه فعلن به حساب پیمان کار واریز نمی شود.)

زمانی که کاربر پروژه را به اتمام برساند و برای شما ارسال نماید نوبت آن است که پروژه را بررسی نمایید و اگر ایرادی وجود نداشت در صفحه مربوط به پروژه،اتمام کار را برای پیمان کار تایید کنید.این کار را با کلیک بر روی پایان کار و بستن پروژه انجام دهید.

وب سایت persianvl مفتخر است که بین وب سایت های ایرانی برای اولین بار سیستم ضمانت نامه آنلاین را راه اندازی کرده است.به کمک این سیستم شما کاربر گرامی می توانید با خیالی آسوده پروژه خود را ثبت نمایید و برای آن مبلغی را به عنوان حسن انجام کار در نظر بگیرید.
این هزینه نزد سایت persianvl امانت باقی خواهد ماند و در صورتی که پیمان کار به هر نحوی کار شما را نیمه تمام رها نماید ،این هزینه به عنوان ضرر و زیان به شما پرداخت خواهد شد.
برای استفاده از این قسمت باید بر روی لینک ضمانت اجرای کار کلیک نمایید.در منوی ضمانت اجرای کار شما می توانید لیستی از ضمانت هایی که برای پروژه های شما ایجاد شده است و یا ضمانت هایی را که خودتان ایجاد کرده اید مشاهده نمایید.برای ایجاد ضمانت جدید بر روی لینک ضمانت جدید کلیک نمایید.در ادامه باید کد پروژه ای را که میخواهید برای آن ضمانتی ایجاد کنید را وارد کرده و بر روی دکمه ایجاد ضمانت کلیک نمایید.
مبلغ ضمانت از حساب کاربری شما کاسته شده و زمانیکه کارفرما پایان کار را تایید نمود این هزینه به حساب کاربری شما واریز خواهد شد.در صورتیکه کارفرما به هر دلیلی پایان کار را اعلام نکرد و شما مدعی برای دریافت ضمانت خود شدید میتوانید از بخش شکایات سایت اقدام نمایید و با ذکر کد پروژه درخواست خود را ثبت نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های سایت perisanvl بخش بستن قرارداد می باشد.بسیاری از مدیران و کارفرمایان به دلیل سیاست های کاری سایت های برون سپاری پروژه نمی توانند به کاربران خود اعتبار کافی را داشته باشند و این به یکی از بزرگترین چالش های کارفرمایان تبدیل شده است.در این وب سایت اما شما می توانید با استفاده از بخش ایجاد قراراداد های آنلاین ،مفادی را برای پیمان کار خود مشخص نمایید تا وی بعد از قبول آنها پروژه را دریافت و شروع به اجرای آن نماید و در صورت عدم پذیرش این قرارداد فردی دیگر را برای انجام کار خود برگزینید.

به این صورت شما اطمینان خاطر خواهید داشت که کاربر مورد نظر تا چه میزان مسئولیت پذیر بوده و چه شرایطی را پذیرا خواهد بود .
در هنگام ایجاد قرارداد موارد زیر را در نظر بگیرید :

کارفرما هنگام ایجاد قرارداد مفاد آن را مشخص میکند و در صورت تایید پیمان کار این قرارداد دارای اعتبار می باشد.

اگر پیمان کار قرارداد را تایید نکند ،قرارداد هیچ گونه ارزشی ندارد و تنها مواردی که در صفحه نمایش محتوای پروژه مشخص شده اند باید اجرا شوند.

هزینه های انجام پروژه و قرارداد ها و همچنین تضمین کار (در صورت وجود) با توجه به موارد اعلام شده در صفحه انجام پروژه باید تنظیم شوند و نباید شرایط مالی موجود در قرارداد خلاف موارد توافق شده قبلی باشد.

این قراداد برای تضمین بیشتر انجام کار ،دقیق تر مشخص کردن موارد مربوط به پروژه و شرایط انجام آن تهیه و تنظیم می شود.در صورتیکه کارفرما هرگونه بیعانه ای را قبل از دریافت پروژه تایید نماید ،خارج از قوانین قرارداد بوده و این عمل مسولیتی را برای وب سایت persianvl.com ایجاد نمی کند.

در صورتی که هر یک از طرفین قرارداد در موارد به توافق رسیده کوتاهی کند ،تیم کارشناسان وب سایت با توجه به مفاد قرارداد بررسی های لازم را انجام خواهند داد و رای خود را مبنی بر چگونگی فسخ و یا ادامه کار و همچنین پرداخت ضرر و زیان احتمالی خواهند داد.

در صورتی که هر کدام از طرفین قرارداد به موارد گفته شده و مورد تایید در قرارداد عمل ننماید،طرف مقابل میتواند از بخش شکایات وب سایت عمل نموده و مراتب را به مدیر کل سایت اطلاع داده تا بعد از بررسی قرارداد و مفاد مورد تفاهم نسبت به پرداخت ضرر و زیان به وجود آمده در اثر اجرای نادرست قرارداد اقدام شود.

هرگونه شکایتی از قبیل عدم آزاد سازی بیعانه،عدم همکاری پیمان کار،انجام ناقص پروژه ،دریافت ضمانت کار به عنوان ضرر و زیان و … را میتوانید در این قسمت انجام دهید.کافی است وارد حساب کاربری خود شده و شکایت خود را مطرح نمایید.کارشناسان ما در اولین فرصت با توجه به مدارک فنی موجود ،شکایت شما را بررسی کرده و نتیجه خود را اعلام میدارند.این نتیجه با توجه به قوانینی که در بخش قوانین و توضیحاتی که در همین صفحه گفته شده است صادر میگردد و نهایی خواهند بود .

برای تبلیغات در وب سایت persianvl میتوانید از طریق ایمیل و یا شماره تماس های زیر اقدام فرمایید :admin@persianvl.com

۰۱۳۳۳۶۶۶۳۸۹